سرزمین سبز | مشاوره، راه اندازی و نگهداری اکوسیستم های آبی

0

سبد خريد شما خالي است !

محصولات شما قيمت
مبلغ کل
0 ﷼

0

ليست علاقه مندي هاي شما خالي است!

0

برای مقایسه محصول ، محصولات مورد نظر را از فروشگاه انتخاب کنید.

جامع ترین راهنمای راه اندازی آکواریوم های آب شور

 

زیستگاه های دریایی به خصوص آب شور یکی از پیچیده ترین اکوسیستم های روی زمین می باشند. اگر تصمیم به راه اندازی و نگهداری از آکواریوم های آب شور را دارید باید توجه داشته باشید که تصمیم به نگهداری قسمتی از اقیانوس نقره فام در خانه گرفته اید و این امر مستلزم مطالعه و تحقیق زیادی در زمینه های مختلف از جمله آبزیان، نور، شیمی آب و غیره است. یک نکته را فراموش نکنید و آن صبر و حوصله ، صبر و حوصله و مجدداً صبر و حوصله فراوان است.

 

راه اندازی و نگهداری از اکواریوم های آب شور در خانه ممکن است تمام اعضای خانواده را درگیر کند. پس بهتر است که تمام اطلاعات و دانش خود را با آن ها درمیان بگذارید و یا حداقل نکات ضروری را به آنها آموزش دهید. مثلاً فرد باید بداند که حتی امکان در محل نگهداری آکواریوم یا حداقل نزدیک آن از اسپری های خوشبوکننده استفاده نشود و یا آکواریوم باید از روشنایی های اضافه مثل تابش مستقیم خورشید و یا چراغ به دور باشد . نورهای اضافی محیط آکواریوم را جهت رشد سیانو باکتری ها آماده می کند و چه بسا همین مورد یکی از دلایل رها کردن آکواریوم است. انتشار کمی بوی دریا از آکواریوم امری اجتناب ناپذیر است،  ممکن است این بوی دریا برای بعضی ها مانند یک اسپری خوش بو کننده باشد و از آن لذت ببرند.

 

 

 

 

 

نگهداری از آکواریوم های آب شور یک سرگرمی منحصربه فرد است، به این دلیل منحصر به فرد که اولاً هیچ آکواریومی از لحاظ عملکرد با آکواریوم دیگر شباهت ندارد و بسیاری از موارد آن سلیقه ای می باشد و دوماً دیدگاه های مختلفی در مورد شیمی آب و صخره های زنده وجود دارد؛ پس بهتر است همیشه ذهن خود را برای استفاده از نظرات و تجربیات دیگران باز نگه دارید و آماده استفاده از آنها باشید. از اشتباهات خود در این زمینه نترسید و ناامید نشوید چرا که در آینده این اشتباهات تکرار نخواهند شد. اما همانطور که قبلاً هم گفتیم بهترین راه حل برای پیشگیری از این اشتباهات مطالعه و تحقیق است و اینکه با دانش کافی شروع به راه اندازی دقیق و اصولی یک آکواریوم آب شور نماییم. از آنجایی که محبوبیت این آکواریوم ها در حال گسترش است، لوازم و تجهیزاتی برای کنترل و ثبات شرایط اکواریوم طراحی شده اند. اگر نظارت دقیق و منظم و مداوم و ثابت نگه داشتن شرایط آکواریوم برای شما دشوار است،  با استفاده از این تجهیزات می توان کمی از دغدغه ی ارتکاب به اشتباهات را کم کرد که البته هزینه های خاص خود را می طلبد. استفاده از این تجهیزات اجباری نیست و می توان بدون استفاده از این ابزار به همان نتایج دست یافت. 

 

این مقاله که توسط تیم سرزمین سبز گردآوری و تهیه شده، تمام اطلاعاتی مورد نیاز را در اختیار شما قرار داده و به سوالات و پرسش های که به درستی در ذهن شما ایجاد شده، پاسخ خواهد داد. مطالب به صورت عمومی در مورد راه اندازی آکواریوم های آب شور است و نه در مورد آکواریوم های خاص. با استفاده از مطالب مطرح شده می توانید جلوی بسیاری از اشتباهاتی که در آینده ممکن است اتفاق بیفتد، را بگیرید. حال با این ذهنیت قدم به قدم با روش زیر به ساخت آکواریوم می پردازیم.

 

 

reef shop

قدم دوم: تهیه لوازم

 بعد از اینکه طرح مورد نظر خود را پیدا کردین بهتر است آن را روی یک تکه کاغذ بکشید زیرا در موقع اجرای طرح ممکن است با تغییراتی مواجه شوید که با در دست داشتن کلیات و سایز ها می توانید بهترین تغییرات را اعمال کنید.

راه اندازی آکواریوم آب شور
1040
layout

قدم اول: طرح

انتخاب مکان مناسب برای آکواریوم

در زیر به ویژگی ها و نکاتی که در مورد مکان آکواریوم باید رعایت شود، می پردازیم:

راه اندازی آکواریوم آب شور
1353
reef tank assembly

قدم سوم: مونتاژ

قرارگیری پایه و سامپ در محل مورد نظر:

پایه ای را که با توجه به توضیحات قبل آماده کرده اید در مکان مورد نظر خود قرار دهید. توجه داشته باشید که پایه باید تراز باشد و سطحی که قرار است آکواریوم آب شور روی آن قرار گیرد در مقابل آب از مقاومت مناسبی برخوردار باشد.

راه اندازی آکواریوم آب شور
1715